בלוג באור חיובי ייעוץ משכנתאות ופתרונות מימון

ההחזר החודשי במשכנתא עלה משמעותית? יש לכם הלוואות נוספות שמכבידות עליכם וחונקות אתכם? כדאי שתקראו.....

זה לא סוד שהרבה מאד משפחות, אמהות יחידניות, אבות יחידניים וזוגות חווים קשיים כלכליים עצומים, עקב עליית הריבית הרצופה והמתמשכת לאורך תקופה של כ- 10 חודשים ועקב יוקר מחייה שמקשה מאד לשרוד ולהתקיים ולהביא אוכל לשוולחן.

בעקבות ההחזר החודשי בגין המשכנתא שעלה משמעותית בתקופה האחרונה + ההחזר החודשי בגין הלוואות נוספות שנטלו + עליות המחירים המשמעותיות – יותר ויותר משפחות, זוגות צעירים, אמהות יחידניות ואבות יחדניים, לא יודעים איך לצאת מהמצב הכלכלי הקשה שאליו נקלעו ומגיעים אפילו לפיגורים בהחזרים החודשיים, חובות עצומים ואף לחדלות פרעון או פשיטת רגל.

אפשר בהחלט לבוא ולשים אצבע מאשימה על המדיניות הכלכלית שמנהיג נגיד בנק ישראל בניסיון למגר את האינפלציה על ידי העלאת ריבית מתמשכת, "תרופה" – שלבדה פוגעת בעיקר בשכבות החלשות של האוכלוסייה ולא רק, פוגעת גם בזוגות צעירים שמנסים להגיע לנכס/דירה משלהם. פוגעת במשפחות שכבר קנו דירות ומנסים לעמוד בהחזר החודשי של המשכנתא שעלה וביוקר המחייה.

נכון הוא, ש"תרופת" העלאת הריבית לבדה לא מספיקה וצריך ברמה המדינית לנקוט בפעולות נוספות משמעותיות יותר שנוגעות בשורש הבעיה ויכולות לשפר משמעותית גם את האינפלציה מבלי לפגוע בשכבות החלשות. 

כל מה שתגידו נכון, אולם, בסופו של דבר, אם לא נקום בעצמנו וננקוט בפעולות למען רווחתנו ומחייתנו, אף אחד לא יקום באמת ויסייע לנו.

לכן, יש כמה דרכים ופתרונות שבעזרתם אפשר להגיע לרווחה כלכלית ולמצב כלכלי הרבה יותר טוב, אם נפעל בשכל, חוכמה, נצבור ידע והשכלה, נתנהל כלכלית בצורה חכמה, נתמיד ונהיה נחושים להצליח. אם נפעל באופן הזה, נוכל להצליח מעבר למצופה.

אז מה עושים?

מתכננים את המפה הפיננסית המדוייקת בפגישת ייעוץ ראשונית אחת, ללא עלות וללא התחייבות במספר צעדים חשובים:

אולם זיכרו: "אי אפשר לאכול מהעוגה ולהשאירה שלמה" – בכל תהליך כזה, כרוכים, ויתור, מאמץ ולעתים לתקופה ממש קצרה – גם ירידה ברמת החיים, על מנת ליצור עתיד טוב יותר בטווח הארוך. אתם צריכים להיות מוכנים לפעול במספר מישורים:

1. הגדרת מטרת המפה הפיננסית שלכם.

2. הגדרת יעדים ומטרות.

3. שיקוף כלכלי עם יועצת לכלכלת המשפחה שיכלול טיפול בהוצאות, הכנסות, התחייבויות.

4. תכנון תקציב הכולל טיפול ומתן פתרונות מימון: בחובות, בהלוואות, ובמשכנתא.

רק בעזרת תכנון המפה הפיננסית המדוייקת לכם, תוכלו באמת לצאת מהמצב אליו נקלעתם ולא לחזור אליו לעולם.

מתי מתחילים? עוד הרבה לפני שמתחילים לחזור לכם תשלומים בגין הלוואות, משכנתא וכו'…ברגע שאתם מתחילים להרגיש ש"חגורת החנק" מתחילה להתהדק סביב צווארכם ומקשה עליכם לנשום. ברגע שאתם מרגישים שנכנסתם ללופ שקשה לכם לצאת ממנו.

חשוב ביותר שתמנעו מתופעת הדחיינות ואל תגידו "מחר" אני אתחיל. יום שעובר אינו חוזר וכדאי שתתחילו ממש עכשיו ואל תחכו…

אני מכירה הרבה מאד זוגות ומשפחות ואפילו אמהות יחידניות שפעלו בדרך הזו, התמידו בנחישות והגיעו להצלחה מסחררת מעבר למה שחשבו.

אז כחלק מתכנון המפה הפיננסית הנה מספר פעולות ראשונות שכדאי שתתחילו עוד היום:

 1. תשקפו באופן מלא את מצבכם הכלכלי נכון להיום: מה זה אומר?
  – תוציאו דפי עו"ש/כרטיסי אשראי – 3 חודשים אחרונים
  – תוציאו כלי (בגוגל יש המון כאלה ויש גם אפליקציות שיכולות לסייע) שבעזרתו תוכלו למיין את ההכנסות, ההוצאות וההתחייבויות לפי קטגוריות כמו: הוצ' דיור, הלוואות, סופר, חינוך….
  – תקראו ותלמדו מושגים בסיסיים שיקלו עליכם כמו: מהי ריבית נומינלית, אפקטיבית, מדד? מהו דו"ח חיווי אשראי/נתוני אשראי?

  – תוציאו דו"ח נתוני אשראי ממערכת נתוני האשראי של בנק ישראל ל- 3 שנים האחרונות.
  – תלמדו איך קוראים את דו"ח נתוני האשראי? תתייעצו, תשאלו, זה יכול לחסוך לכם המון כסף ותסכול.
  עד כאן זה השיקוף הכלכלי.

 2.  תתכננו תכנית כלכלית עם מטרות קטנות שמובילות אתכם למטרה הגדולה. התכנית צריכה לכלול: פעולות ברורות, יעדים עם מועדים – כזו שתוכלו להתמיד איתה ולחתור יחד איתה למטרות שהצבתם בהתחלה.
 3.  כשאני לא יודעת לתקן מכשיר חשמל או לא יודעת להתמודד עם סוגייה משפטית – אני פונה לבעל מקצוע מתאים שבעזרתו אוכל להגיע למטרה: לתקן מכשיר חשמלי או לפתור סוגייה משפטית שרק עו"ד טוב יכול לפתור. לכן, חשוב שגם פה לא תחסכו בבעל מקצוע שיכול להוביל אתכם לדרך כלכלית, כזו שבהמשך תוכלו להתמודד איתה לבד עם כלים ומידע חשובים, קריטיים ופרקטיים. 
  איך לתמודד עם הבנק? איך להתמודד עם המשכנתא? איך להתמודד עם ההלוואות? איך להתמודד בכלל עם המצב הכלכלי נכון להיום?
 4. זכרו: גם במצב של חדלות פרעון ו/או פשיטת רגל – אפשר להגיע להסדר חובות עם הבנק ולפתור את הבעיה בתהליך מדוייק ונכון ובשיתוף פעולה עם גורמי המקצוע הנכונים. אם אתם צריכים להגיע להסדר חובות עם הבנק – אל תחכו – יש פתרון לכל בעיה – תפנו ותתייעצו – זה יכול לחסוך לכם לא רק כסף , אלא גם זמן, תסכול והרבה כאב לב.
ואם אתם מתקשים אל תהססו לפנות אלי, מקסימום תרוויחו. נו…עוד לא פניתם?